W Gminnej Bibliotece w Kotuniu zakończony został projekt „Sieć na kulturę w podregionie siedleckim” realizowany przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.
W ramach projektu zostało przeprowadzone szkolenie w formie online z tematu „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”. Warsztaty realizowane były na przełomie maja i czerwca 2021 roku dla 15-osobowej grupy młodzieży.
Dzięki szkoleniu młodzież dowiedziała się gdzie szukać materiałów wizualnych – grafik i zdjęć, poznała dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów oraz opanowała narzędzia wspierające projektowanie (np. Canva).
Podsumowaniem projektu „Sieć na kulturę” było wyposażenie Gminnej Biblioteki w Kotuniu w nowy sprzęt komputerowy, którym jest sześć laptopów marki Lenovo.
FB: Gminna Biblioteka w Kotuniu